IT Software Engineer

Standort flexibelRumänien, Argeș, Curtea de ArgesCER Cleaning Equipment-Kärcher subsidiary

Jobbeschreibung

Pentru CER CLEANIG EQUIPMENT_ Filiala de producție a grupului Kärcher, din Curtea de Argeș, suntem in cautarea unui candidat pentru pozitia de IT Inginer Software.
CER Cleaning Equipment este una dintre filialele KÄRCHER înființată în decembrie 2006. Realizeaza în România proiectarea produselor, dezvoltarea proceselor și dezvoltarea furnizorilor din Europa de Est.
Succesul companiei se bazează pe o cultură antreprenorială orientată către performanță și pe convingerea ca performanța excelează în mediul potrivit.
Daca iti doresti sa faci parte dintr-o compania care incurajeaza pastrarea unui echilibru sanatos intre viața personala si cariera, acceseaza link-ul de mai jos pentru mai multe detalii.
interpool HR - Raluca Constantinescu

Principalele responsabilități:

- Dezvoltarea de aplicații și proiecte software conform cerințelor interne;

- Analiza cerințelor, specificațiilor și estimarea costurilor proiectelor IT software;

- Testarea, implementarea și întreținerea proiectelor IT software;

- Propunerea de noi soluții IT software pentru îmbunătățirea proceselor interne;

- Colaborarea cu parteneri externi pentru realizarea proiectelor IT software;

Competențe:

- Capacitate de a lucra în echipă;

- Aptitudini bune analitice și creative;

- Bune abilități de prioritizare, planificare și comunicare.

Stellenanforderungen

Cerințe:

- Studii superioare (Informatică, Electronică, Automatizări);

- Limba Engleză – nivel mediu;

- Experiență de minim 3 ani in dezvoltare software;

- Cunostințe programare WEB ( PHP, JavaScript, CSS, HTML) || Visual .Net;

- Cunostințe baze de date SQL (MSQL, MySQL);

- Cunostințe IT Hardware de bază;

- Posibilitatea de a lucra de acasă 50% din program (remote).